10 козметични приложения на вазелин, за които не ви е хрумвало!

Ние сме фенове на универсалните продукти, защото те заместват много други козметични продукти. Подобно на естествените масла, вазелинът има многобройни приложения, за които много от вас нямат представа. Какви са свойствата на козметичния вазелин?

Вазелинът има широка употреба – използваме го за напукани устни, сухи лакти или за грижа за миглите. Много производители правят гами от продукти, които се базират изключително на вазелин като съставка. Знаете ли какви са ценните качества на този простичък продукт?

Какво представлява вазелинът?

Вазелинът е просто страничен продукт от петролната дестилация. Много от вас може би сега си мислят, че той мирише лошо. Едва ли можете да сбъркате повече от това. Вазелинът е безцветно, гъсто и без аромат вещество със супер полезно действие. Предлага се в различни версии – има козметичен вазелин, медицински вазелин и този, който се използва в промишлеността. Имайки предвид ползите му за красотата, очевидно козметичният вазелин е най-важен.

Качества на вазелинът

Още нашите прабаби са знаели как действа вазелинът. Днес тази съставка е леко забравена, но все пак преоткриваме нейните свойства. Искаме да знаем какви ползи за красотата има, защото е сравнително евтин продукт, лесно достъпен и универсален заместител на друга козметика.

  • Той овлажнява, запазва влагата в кожата.
  • Предпазва от ниски температури.
  • Изглажда кожата и я прави копринена.
  • Предотвратява появата на сухи петна петна по кожата.
  • Омекотява кожата, премахвайки жълтеникавия тен.
  • Помага на раничките да заздравяват по-бързо.

Знаехте ли?…

Вазелинът не се абсорбира в кожата. Той действа само на повърхността й, защото няма способността да прониква в епидермиса и лигавицата. Ето защо вазелинът е обща основа за лечебни мехлеми и защитни кремове. Оставайки на повърхността на кожата, той действа като щит.

10 приложения за красота на вазелина

Не знаете как да използвате вазелин в ежедневната си грижа за красота? Имате мъничко бурканче, което седи на рафта и събира прах? Това означава, че не знаете възможностите за използване на вазелин в грижата за красотата. Време е да наваксате!

1. Вазелинов крем за крака

Нашите крака са изложени на десетки вредни за кожата ситуации всеки ден. Петите започват да изглеждат като ренде, много сухи и груби. Започват да се появяват мехури и раздразнения. Вазелинът помага в борбата с тези проблеми и носи по-добри резултати от много кремове за крака. Как да го използваме? Нанесете дебел слой вазелин върху краката, обуйте чорапи и оставете за през нощта. Докато ние спим, вазелинът действа като най-доброто средство за омекотяване на кожата.

2. Балсам за мигли с вазелин

Много жени споменават стимулиращите растежа свойства на вазелина. Не всичко е вярно и тази съставка няма да замени висококачествен серум за растеж на мигли. Независимо от това, можете да използвате вазелин между процедурите със серум за мигли, за да поддържате влагата, да подобрите еластичността и да добавите блясък.

3. Лосион за тяло с вазелин

Лесното въздействие върху проблемните части на тялото е сред най-често споменатите предимства на вазелина. Той незабавно омекотява и изглажда кожата на лактите и коленете – местата, на които често липсва достатъчно хидратация. Много балсами за тяло се основават на вазелин, който намалява усещането за сухота и жълтеникав оттенък, и прави кожата мека на допир.

4. Ексфолиант на базата на вазелин

Всички споменати качества ни водят една крачка напред. Опитайте да използвате вазелин като основа за домашно приготвен ексфолиант – смесете вазелин с морска сол, кафява захар, овесени ядки или семена от малини. За по-добро подхранване, обогатете скраба с любимо масло, напр. арганово или сладко бадемово масло.

5. Омекотител за кожички около ноктите с вазелин

Без съмнение, вазелинът има омекотяваща сила. Това е огромно предимство, което може да се използва и при поддържането на маникюр. Втривайки вазелин в кожичките около ноктите, вие ги омекотявате и улеснявате отстраняването им; кожата около ноктите не се раздразнява в този случай.

6. Вазелинов балсам за устни

Най-добрите балсами за напукани устни са базирани на вазелин. Въпреки че съдържат много допълнителни вещества, напр. витамини, масла, екстракти, блестящите резултати се дължат на вазелина. Приложен върху устните, вазелинът осигурява защита от пронизващия студ и ефективно намалява загубата на вода. Следователно устните не са сухи или напукани. Вместо това, те стават меки, гладки, овлажнени и сияещи.

7. Козметика за премахване на грим с вазелин

Тъй като можете да използвате масла за премахване на грим, защо не опитате вазелин за същата цел? Той притежава мастна формула, която се справя без усилие с водоустойчив грим. Вазелинът предотвратява раздразненията, премахва нечистотиите, като същевременно доставя влага на кожата и миглите. Вазелинът като алтернатива на продуктите за отстраняване на грим е средство, което си струва да се изпробва.

8. Вазелинов восък за вежди

Имате проблеми с грима за вежди? Вместо да купувате скъпи восъци за вежди от дрогерии, опитайте вазелин. Малко от тази съставка ви позволява лесно да оформяте и стилизирате веждите си, като увеличавате блясъка и здравината им, и те започват да стават по-плътни.

9. Вазелинов мехлем за татуировки

Собствениците на татуировки отлично знаят колко е важно да се грижите за оцветената кожа. Ако я оставите без допълнителна грижа, кожата изсъхва бързо и дизайнът започва да избледнява и вече не изглежда добре. Със сигурност можете да изберете професионални кремове за татуировки, но си струва най-напред да опитате и вазелин. Той не само защитава от външните фактори (поддържане на наситеността на пигмента на същото ниво), но също така помага за заздравяване на рани, добавя мекота и успокоява раздразненията.

10. Маска за коса с вазелин

Тази подценена съставка не дава страхотни резултати само в грижата за кожата. Виждаме успешното й действие и в грижата за косата – предпазва краищата на косата и съхранява влагата, но трябва да помните, че твърде много приложен вазелин може да изтощи косата. Има решение – смесете го с натурални масла и прилагайте най-вече върху скалпа, а не по дължината на косата.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *